V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Myjava - erb

Myjava

vytlačiť
Prvá zmienka ŠPZ Rozloha Počet obyvateľov Nadmorská výška
rok 1262 MY 48,54 km² 11 831 325 m n. m.

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Košieľočka dorúbaná

Košieľočka dorúbaná

15. 6. 2022   –   19. 9. 2022 Múzeum Slovenských národných rád

Košeľa bola základnou odevnou súčiastkou každého muža v minulosti. Široká variabilnosť jej výzdoby, strihu a materiálu predstavovala regionálne či lokálne špecifiká.Kolekcie mužských košieľ zo zbierok Etnografického múzea v Martine dotvárajú veľkoformátové fotografie zo zbierok významného slovenského fotografa a etnografa Pavla Socháňa.

Plagát Dni Sliviek 2022

Dni Sliviek 2022

10. 9. 2022 11:00   –   18:00 Gazdovský dvor Turá lúka

Cieľom podujatia je uchovávať, revitalizovať a propagovať časť kultúrneho dedičstva, ktorá sa zaoberá problematikou tradičného ovocinárstva, jeho vplyvu na tradičnú stravu regiónu a tiež upriamuje pozornosť na výrobu destilátov v dedinskom prostredí. Projekt podporuje súdržnosť a atraktívnosť prihraničného územia, upevňuje cezhraničnú spoluprácu regiónov, kde má pestovanie ovocných stromov, obchodovanie, spracovanie ovocia a výroba domácich ovocných destilátov dlhoročnú tradíciu. Podujatie prezentuje hlavne problematiku zakladania a starostlivosti o sady, ochranu a pestovanie pôvodných odrôd sliviek. Poukazuje na rôzne spôsoby a formy spracovania sliviek.

J. A. Komenský

11. 5. 2022   –   10. 7. 2022 Múzeum Slovenských národných rád

Rollupová výstava a prednáška o J. A. Komenskom pri 430. výročí jeho narodenia. V spolupráci s Múzeom J. A. Komenského v Uherskom Brode.

Plagát História na plagáte, plagát v histórii

História na plagáte, plagát v histórii

1. 3. 2022   –   12. 6. 2022 Múzeum Slovenských národných rád

História na plagáte, plagát v histórii je výstava, ktorá zachytáva význam a zrod moderného plagátu na začiatku minulého storočia. Prezentuje bohatú a pestrú zbierku plagátov zo zbierkového fondu Múzea SNR. Kurátor výstavy Mgr. Juraj Krištofík, PhD. návštevníkom múzea predstaví plagát ako prostriedok propagácie a zbraň hromadnej komunikácie. Túto funkciu plagátu najlepšie demonštrujú obdobia budovania totalitných režimov a bojov vo svetových vojnách, na ktoré sa táto výstava zameriava.

Plagát História na plagáte, plagát v histórii

História na plagáte, plagát v histórii

1. 3. 2022   –   31. 3. 2022 Múzeum Slovenských národných rád

História na plagáte, plagát v histórii je výstava, ktorá zachytáva význam a zrod moderného plagátu na začiatku minulého storočia. Prezentuje bohatú a pestrú zbierku plagátov zo zbierkového fondu Múzea SNR. Kurátor výstavy Mgr. Juraj Krištofík, PhD. návštevníkom múzea predstaví plagát ako prostriedok propagácie a zbraň hromadnej komunikácie. Túto funkciu plagátu najlepšie demonštrujú obdobia budovania totalitných režimov a bojov vo svetových vojnách, na ktoré sa táto výstava zameriava. Juraj Krištofík ďalej hovorí: „Teoreticky najlepší plagát je nápadný, úsporný a účinný. Sprostredkováva priamu a jednoduchú správu. Plagát sa svojím obsahom dotýkal citlivých tém, ktoré majú tendenciu rozhýbať národ k činom. Zväčša bol vydávaný agentúrami s účelom nadchnúť, vystrašiť alebo zvádzať verejnosť.

Plagát Čas a energia

Čas a energia

22. 9. 2022   –   4. 12. 2022 Múzeum Slovenských národných rád

ukáš Krč navštevoval Základnú umeleckú školu na Myjave a odbor reprodukčnej maľby na Strednej umeleckej škole scénického výtvarníctva v Bratislave. Jeho novým pôsobiskom sa stala Praha, kde v roku 2015 nadviazal spoluprácu s umeleckým ateliérom Exponut pri práci na projekte gigantických sôch pod názvom MIKROKOSMOS (tieto sochy boli tiež vystavené v r. 2018 v sídelnej budove SNM). V roku 2017 sa stal členom skupiny výtvarníkov v umeleckom ateliéri Alexa Dowisa. Venoval sa najmä živým vystúpeniam maľovania svetlom, tzv. Light Art Show.

1 € Dospelí
0,50 € Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

Návštevníci môžu využiť vlakovú aj autobusová stanicu alebo zastávku.

Výlety v okolí mesta Myjava zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s mestom Myjava?