V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Múzeá

Múzeum dopravy Bratislava

2 komentáre
vytlačiť
Múzeum dopravy Bratislava© Rios
Múzeum dopravy Bratislava© Marcin Szala
Múzeum dopravy Bratislava© Marcin Szala
Múzeum dopravy Bratislava© Marcin Szala

Otváracie hodiny

Po Ut St Št Pi So Ne Posledný vstup
-Otvorené od 10:00 - 17:0016:30

Cenník

Deti do 6rDeti 6-15r, študenti Dospelí Rodinné vstupnéDôchodcovia, ZŤP
zdarma2 € 4 € 9 €zdarma

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Tretie storočie bicykla

20. 1. 2022   -   31. 1. 2023

Výstava návštevníkom priblíži bohatú históriu dopravného prostriedku, ktorý si najprv ťažko hľadal cestu k širokej verejnosti. Neskôr sa stal bežnou súčasťou každodenného života obyvateľov, využíval sa aj vo viacerých povolaniach. Dnes sa viac používa na športové a rekreačné aktivity. Zvlášť zaujme historický velocipéd značky Singer s veľkým predným kolesom pochádzajúci z konca 19. storočia, ako aj unikátny storočný drevený bicykel domácej výroby, na ktorom v roku 1922 jeho zhotoviteľ absolvoval cestu z Oravy do Prahy.

Plagát Pád lietadla v Bratislave na Zlatých pieskoch

Pád lietadla v Bratislave na Zlatých pieskoch

27. 7. 2021   -   31. 5. 2022

Na prekvapenie pamätníkov i historikov boli na dne jazera Zlaté piesky v Bratislave v roku 2020 nájdené trosky z lietadla, ktoré doň spadlo v roku 1976. Počas nasledujúcich ponorov sa na breh dostali zaujímavé kusy, ktoré sa teraz stávajú súčasťou unikátnej výstavy.

Lietadlo Iľjušin IL-18 imatrikulačnej značky OK-NAB Československých aerolínií havarovalo na Zlatých pieskoch pred 45 rokmi, 28. júla 1976. Pri nehode, ktorej sa zhodou okolností vyhol hudobník Pavol Hammel, zahynulo 76 zo 79 ľudí na palube. Vtedajšie bezpečnostné zložky strávili na jazere niekoľko dní, počas ktorých vytiahli väčšinu trosiek lietadla. Po skončení vyšetrovania boli postupne zničené. Hustá vegetácia na dne jazera ukryla niekoľko cenných kusov nešťastnej udalosti.

Plagát Volkswagen už 30 rokov „made in Slovakia“

Volkswagen už 30 rokov „made in Slovakia“

15. 5. 2021   -   30. 4. 2022

Trinásť jedinečných modelov zo zbierky „historických a špeciálnych vozidiel“, ktoré vzišli z bratislavského závodu, zachytáva postupný rozvoj Volkswagen Slovakia. Z malej fabriky, v ktorej sa vozidlá najskôr vyrábali ručne, vyrástol moderný závod, ktorý sa pýši mnohými oceneniami a s využitím najmodernejších technológií produkuje čoraz technologicky náročnejšie produkty. Od prvého Passatu z roku 1991, ktorý vyšiel z bratislavského závodu, sa tu vyrobilo viac ako 6 000 000 vozidiel pätnástich modelov s logom piatich koncernových značiek.

Rusko mojimi farbami

1. 6. 2021   -   30. 9. 2021

Veľvyslanectvo Ruskej federácie v SR, Ruské centrum vedy a kultúry v Bratislave /alt. Ruský dom/ v spolupráci s STM-Múzeom dopravy, prezentuje výtvarné diela detí a mládeže. Jednotlivé diela zobrazujúce kozmos a prvého kozmonauta Jurija Gagarina, predstavujú bohatú škálu výtvarných techník, ktoré boli ocenené v súťaži.

Plagát Rozlúčka s parou

Rozlúčka s parou

11. 9. 2020   -   30. 12. 2020

Výstava fotografií pri príležitosti "40. výročia ukončenia železničnej prepravy parnými lokomotívami v Československu" spomienka na poslednú jazdu "pary" pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva 2020.

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Bratislava - Staré Mesto sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

Pre informácie o aktuálnych otváracích hodinách kontaktuje priamo prevádzkovateľa (muzeumdopravy@stm-ke.sk)!
Pre informácie ohľadne potreby testov, či vstupov kvôli COVID-u kontaktuje priamo prevádzkovateľa (muzeumdopravy@stm-ke.sk)!
7. 8. 2023
Anonymný užívateľ
30. 1. 2022
Anonymný užívateľ

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?

Problém s komentárom?