V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Múzeá

Múzeum dopravy Bratislava

0 komentárov
vytlačiť
Múzeum dopravy Bratislava© Rios
Múzeum dopravy Bratislava© Marcin Szala
Múzeum dopravy Bratislava© Marcin Szala
Múzeum dopravy Bratislava© Marcin Szala

Otváracie hodiny dnes zatvorené

Po Ut St Št Pi So Ne Posledný vstup
-Otvorené od 10:00 - 17:0016:30

Cenník 4 € Dospelí      2 € Deti (6-15 rokov)

Deti do 6rDeti 6-15r, študenti Dospelí Rodinné vstupnéDôchodcovia, ZŤP
zdarma2 € 4 € 9 €zdarma

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát 100 rokov lodiarstva v Československu

100 rokov lodiarstva v Československu

27. 11. 2018   –   31. 8. 2019

Výstava prezentuje storočnicu vývoja lodiarstva v Československu a Slovensku. Výstavou 100 rokov lodiarstva v Československu si pripomíname stavby plavidiel na našom území, vysokoškolskej výučby stavby lodí aj dunajskej plavby.

Výstava bude prezentovať najmä, ale nie len, stavbu lodí v Lodeniciach Komárno. Počas existencie lodeníc sa postavilo cez 2000 rôznych plavidiel. Pre vývoj, projektovanie aj stavbu lodí bola potrebná technická znalosť, lodných inžinierov, ktorých vychovávala vtedy SVŠT, Strojnícka fakulta Bratislava. Za sto rokov sa veľa zmenilo.

Plagát Múzeum cez fotoobjektív

Múzeum cez fotoobjektív

9. 4. 2019   –   30. 6. 2019

Seniori z Fotoklubu Jednoty dôchodcov Slovenska v Lamači sú mimoriadne aktívni. Spojili svoje sily s rodinným centrom Obláčik a veľmi spontánne začali organizovať amatérsku súťaž v digitálnej fotografii “Lamačský fotomaratón“. Deti, mládež, dospelí a seniori vo veku od 7 do 77 rokov v nej ponúkajú svoju vizualizáciu STM - Múzea dopravy v Bratislave. Každý originálne, s ohľadom na svoje zručnosti a skúsenosti. Ambíciou výstavy je sprostredkovať ďalší rozmer múzejných exponátov - v prístupe tvorivý a v detailoch objavný.

Plagát Slovenská stopa vo vesmíre - 20. výročie vesmírnej misie Štefánik

Slovenská stopa vo vesmíre - 20. výročie vesmírnej misie Štefánik

1. 3. 2019   –   30. 4. 2019

Najzaujímavejším exponátom výstavy je originálny vesmírny kontajner - inkubátor, v ktorom Ivan Bella realizoval svoj projekt experiment SK-6 "Prepelica". Jeho cieľom bol výskum zabezpečenia života za hranicami zemskej biosféry a vytvárania podmienok pre dlhodobý pobyt človeka vo vesmíre. Cieľom bolo uzavrieť reprodukčný systém japonskej prepelice, ako v budúcnosti možnej významnej súčasti výživy kozmonautov. Návštevníci uvidia vlastný inkubátor, chovné klietočky pre prepelice aj vajíčka, ktoré boli v kozme.

21.august 1968 Bratislava

12. 7. 2018   –   30. 11. 2018

Tento dátum sa Slovákom aj Čechom vryl do pamäti vtrhnutím vojsk Varšavskej zmluvy do Československa v noci z 20. na 21. augusta 1968. Nádeje vkladané do obrodného demokratizačného procesu v spoločnosti boli intervenciou zmarené. Výstava pripomenie dobu, udalosti a momenty z bežného života ľudí pred päťdesiatimi rokmi.

Wolfgang von Kempelen – Bratislavský Da Vinci

14. 6. 2018   –   18. 11. 2018

Hoci patrí k najfascinujúcejším osobnostiam histórie hlavného mesta, pre jeho obyvateľov je takmer neznámy. Táto skutočnosť podnietila organizátorov výstavy k tomu, aby návštevníkom predstavili jeho život a dielo, vrátili ho tak do povedomia Bratislavčanov.

Čaro bakelitu

24. 10. 2019   –   30. 9. 2020

Zámerom výstavy je poukázať na široké využitie prvej umelej hmoty nielen v priemysle, ale aj v domácnosti a v bežnom živote od 20. rokov 20. storočia. ,,Výstava prezentuje okolo 300 exponátov československej i zahraničnej proveniencie, prevažne zbierkových predmetov Slovenského technického múzea, ale aj predmetov z kolekcií súkromných zberateľov,“ doplnil autor výstavy Ing. Ladislav Klíma, kurátor zbierok Priemyselný dizajn a Fotografická technika.

4 € Dospelí
2 € Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Bratislava - Staré Mesto sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?