V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Múzeá

Múzeum dopravy Bratislava

0 komentárov
vytlačiť
Múzeum dopravy Bratislava© Rios
Múzeum dopravy Bratislava© Marcin Szala
Múzeum dopravy Bratislava© Marcin Szala
Múzeum dopravy Bratislava© Marcin Szala

Otváracie hodiny otvorené do 16:30

Po Ut St Št Pi So Ne Posledný vstup
-Otvorené od 10:00 - 17:0016:30

Cenník 4 € Dospelí      2 € Deti (6-15 rokov)

Deti do 6rDeti 6-15r, študenti Dospelí Rodinné vstupnéDôchodcovia, ZŤP
zdarma2 € 4 € 9 €zdarma

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Rozlúčka s parou

Rozlúčka s parou

11. 9. 2020   –   30. 12. 2020

Výstava fotografií pri príležitosti "40. výročia ukončenia železničnej prepravy parnými lokomotívami v Československu" spomienka na poslednú jazdu "pary" pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva 2020.

Plagát Výstava modelov dopravných prostriedkov

Výstava modelov dopravných prostriedkov

8. 9. 2020   –   29. 11. 2020

Výstava určená pre deti a dospelých, pre všetkých ktorí sa chcú oboznámiť s najnovšími RC modelmi osobných aj nákladných automobilov svetových značiek, ako aj pracovných strojov. Ich autormi sú nadšenci, ktorí ich výrobe venujú všetok svoj voľný čas. Modely sa budú priebežne počas výstavy obmieňať.

Plagát Čaro bakelitu

Čaro bakelitu

24. 10. 2020 12:00   –   15:00

Zámerom výstavy je poukázať na široké využitie prvej umelej hmoty nielen v priemysle, ale aj v domácnosti a v bežnom živote od 20. rokov 20. storočia. ,,Výstava prezentuje okolo 300 exponátov československej i zahraničnej proveniencie, prevažne zbierkových predmetov Slovenského technického múzea, ale aj predmetov z kolekcií súkromných zberateľov,“ doplnil autor výstavy Ing. Ladislav Klíma, kurátor zbierok Priemyselný dizajn a Fotografická technika.

Plagát 100 rokov lodiarstva v Československu

100 rokov lodiarstva v Československu

27. 11. 2018   –   31. 8. 2019

Výstava prezentuje storočnicu vývoja lodiarstva v Československu a Slovensku. Výstavou 100 rokov lodiarstva v Československu si pripomíname stavby plavidiel na našom území, vysokoškolskej výučby stavby lodí aj dunajskej plavby.

Výstava bude prezentovať najmä, ale nie len, stavbu lodí v Lodeniciach Komárno. Počas existencie lodeníc sa postavilo cez 2000 rôznych plavidiel. Pre vývoj, projektovanie aj stavbu lodí bola potrebná technická znalosť, lodných inžinierov, ktorých vychovávala vtedy SVŠT, Strojnícka fakulta Bratislava. Za sto rokov sa veľa zmenilo.

Plagát Múzeum cez fotoobjektív

Múzeum cez fotoobjektív

9. 4. 2019   –   30. 6. 2019

Seniori z Fotoklubu Jednoty dôchodcov Slovenska v Lamači sú mimoriadne aktívni. Spojili svoje sily s rodinným centrom Obláčik a veľmi spontánne začali organizovať amatérsku súťaž v digitálnej fotografii “Lamačský fotomaratón“. Deti, mládež, dospelí a seniori vo veku od 7 do 77 rokov v nej ponúkajú svoju vizualizáciu STM - Múzea dopravy v Bratislave. Každý originálne, s ohľadom na svoje zručnosti a skúsenosti. Ambíciou výstavy je sprostredkovať ďalší rozmer múzejných exponátov - v prístupe tvorivý a v detailoch objavný.

Plagát Volkswagen už 30 rokov „made in Slovakia“

Volkswagen už 30 rokov „made in Slovakia“

15. 5. 2021   –   30. 4. 2022

Trinásť jedinečných modelov zo zbierky „historických a špeciálnych vozidiel“, ktoré vzišli z bratislavského závodu, zachytáva postupný rozvoj Volkswagen Slovakia. Z malej fabriky, v ktorej sa vozidlá najskôr vyrábali ručne, vyrástol moderný závod, ktorý sa pýši mnohými oceneniami a s využitím najmodernejších technológií produkuje čoraz technologicky náročnejšie produkty. Od prvého Passatu z roku 1991, ktorý vyšiel z bratislavského závodu, sa tu vyrobilo viac ako 6 000 000 vozidiel pätnástich modelov s logom piatich koncernových značiek.

4 € Dospelí
2 € Deti

Rusko mojimi farbami

1. 6. 2021   –   30. 9. 2021

Veľvyslanectvo Ruskej federácie v SR, Ruské centrum vedy a kultúry v Bratislave /alt. Ruský dom/ v spolupráci s STM-Múzeom dopravy, prezentuje výtvarné diela detí a mládeže. Jednotlivé diela zobrazujúce kozmos a prvého kozmonauta Jurija Gagarina, predstavujú bohatú škálu výtvarných techník, ktoré boli ocenené v súťaži.

4 € Dospelí
2 € Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Bratislava - Staré Mesto sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?