V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Galérie

Turčianska galéria

0 komentárov
Bezbariérový prístup
vytlačiť
Turčianska galéria© Szeder László

Otváracie hodiny otvorené do 17:00

Po Ut St Št Pi So Ne
-Otvorené od 9:00 - 17:0011:00 - 17:00-

Cenník 1 € Dospelí      0,50 € Deti (6-18 rokov)

Deti do 6rDeti 6-18r, študenti Dospelí Dôchodcovia, ZŤP
zdarma0,50 € 1 € 0,50 €

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Fotograf Bazovský

30. 1. 2020   –   25. 3. 2020

Výtvarné dielo Miloša Alexandra Bazovského ako jedného zo zakladateľov modernej slovenskej maľby bolo už mnohokrát predstavené na výstavách a v publikáciách. Výstava ponúkne pohľad na Bazovského ako fotografa.

Plagát MRB - Miloš Rai Bazovský (Miloš Kopták & Rai Escalé)

MRB - Miloš Rai Bazovský (Miloš Kopták & Rai Escalé)

30. 1. 2020   –   25. 3. 2020

MRB je skratka mien Miloš / Rai / Bazovský a odkazuje na signatúry/podpisy M.A.B., ktoré M. A. Bazovský používal na svojich obrazoch. Súčasní maliari Miroir Noir tak deklarujú vzťah k modernistickej histórii územia Slovenska a voľnej inšpirácii Bazovského kresbami, ktoré sú súčasťou zbierok Galérie Miloša Alexandra Bazovského, Slovenskej národnej galérie, Galérie mesta Bratislavy. Veľkým zdrojom inšpirácie na Bazovského kresbách bola pre Miroir Noir krajina. Bazovský pre svoje maľby používal inšpiráciu a vlastné kresby, fotografie.

Plagát Katarína Vavrová - Slovenské impresie

Katarína Vavrová - Slovenské impresie

14. 11. 2019   –   15. 1. 2020

Fantáziou a inotajmi rezonujúce figurálne maľby Kataríny Vavrovej reprezentujú vrchol imaginatívno-poetickej línie súčasného moderného slovenského výtvarného umenia. Jej permanentné dialógy o ľudskom odcudzovaní sa a približovaní, o stavoch a poryvoch duše zmietanej kolotočom zápasov a pochybností, sú výnimočné a jedinečné. Maľby Kataríny Vavrovej sú nasýtené nespútanou imagináciou, schopnosťou spájať reálne fragmenty spomienok, zážitkov s fascinujúcimi snovými postavami žien, anjelov, animálnymi a rastlinnými motívmi, krajinami, architektúrami a ornamentmi.

Plagát Peter Šabo - Obrazy

Peter Šabo - Obrazy

14. 11. 2019   –   15. 1. 2020

Výstava Petra Šaba prináša pohľad na vývin a postup jeho tvorivého programu - poukazuje na jeho ľudské i umelecké korene, hovorí o veciach, ktoré má rád, i o tých, ktoré ho trápia, o hľadaní vlastnej identity, významu morálky, o otázkach svedomia, slobody a zodpovednosti, strát i nádejí, o minulosti, ktorá formuje budúcnosť. Teda javy, myšlienky, pohnútky a výpovede veľmi osobné, intímne, ale zároveň všeobecne ľudské, ktoré vytvárajú priaznivé prostredie k sprostredkovanému dialógu s autorom.

Plagát Fotografia 2019

Fotografia 2019

7. 11. 2019   –   8. 1. 2020

Tradičná, každoročná, už 66. prezentácia fotografií členov martinského fotoklubu Karola Plicku, ktorý hrdo nosí meno významnej osobnosti slovenskej fotografie predstavuje svoju tvorbu za rok 2019.

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Martin sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?