V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Múzeá

Podtatranské múzeum v Poprade

0 komentárov
Bezbariérový prístup
vytlačiť
Podtatranské múzeum v Poprade© Juraj Oravec
Podtatranské múzeum v Poprade© Juraj Oravec

Otváracie hodiny

Po Ut St Št Pi So Ne Posledný vstup
1. 1. - 30. 4.-Otvorené od 9:00 - 16:0015:30
1. 5. - 30. 9.-Otvorené od 9:00 - 17:0016:30
1. 10. - 31. 12.-Otvorené od 9:00 - 16:0015:30

Cenník

Deti do 6rDeti 6-15r, študenti Dospelí Rodinné vstupnéDôchodcovia, ZŤP
zdarma2 € 4 € 8 €2 €

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Havrany a ich príbuzní

19. 3. 2024   -   20. 5. 2024

Výstava predstavuje krkavcovité vtáky žijúce na území Slovenska, ich život, inteligenciu, miesto v prírode, vzťah s človekom, mýty a legendy, ktoré ich obklopujú. Krkavcovité vtáky patria do radu spevavcov, podobne ako napr. vrabce alebo sýkorky. Sú pomerne veľké, majú silný zobák a väčšinou sú sfarbené na čierno. Vtáky tejto čeľade patria k najinteligentnejším vtákom a živočíchom vôbec.

Plagát Zimná sezóna

Zimná sezóna

19. 12. 2023   -   10. 3. 2024

Výstava predstaví zbierkové predmety z fondov múzea (história, výtvarné umenie, fotoarchív, knižnica, etnológia, príroda a numizmatika). Výstava je zameraná na propagáciu turistiky, rekreácie a pobytu v prírode počas zimnej sezóny v horskej a podhorskej oblasti, Vysokých a Nízkych Tatier i okolia.

Plagát 330 rokov od založenia popradskej papierne

330 rokov od založenia popradskej papierne

7. 11. 2023   -   17. 12. 2023

Výstava pripravená v spolupráci so Štátnym archívom v Prešove – pracovisko Archív Poprad. Prezentácia archívnych dokumentov približujúcich históriu jednej z najstarších papierní na území Slovenska.

Plagát Ľan – rastlina mnohých podôb

Ľan – rastlina mnohých podôb

14. 9. 2023   -   3. 12. 2023

Výstava „Ľan - rastlina mnohých podôb“ je výstupom druhej etapy interdisciplinárneho projektu s názvom Rastlina mnohých podôb alebo tradično-netradičný pohľad na ľan. Prezentácia výsledkov vo forme výstavy má ambíciu predstaviť etnologický a botanický pohľad na ľan (odborne rod Linum). Koncepcia výstavy pozostáva z dvoch vzájomne sa prelínajúcich a dopĺňajúcich rovín, ktoré ponúkajú ucelený zážitok z poznávania tradičného života našich predkov a biologickej rozmanitosti rastlinnej ríše.

Tatranské rozprávkové putovanie

1. 6. 2023   -   31. 10. 2023

Počas Tatranského rozprávkového putovania sprevádzajú deti tri lesné rozprávkové postavičky Lomnička Kvetinková, Ochranko Tatranský a Smrečinka Lesná. Zaujímavo im predstavujú jednotlivé lokality Vysokých Tatier pomocou rozprávok a dopĺňajú ich hádankami a rôznymi zaujímavými úlohami, vďaka ktorým deti lepšie spoznajú jedinečný región Vysokých Tatier. Splnením najdôležitejšej úlohy – získaním indícií a ich zaznamenaním do tajničky na mape, ktorá tvorí dvojstranu denníka a ukrýva zaujímavú ..... a to už je tajomstvo, môžu získať Certifikát dobrodruha, ktorý im bude vydaný v Tatranských informačných kanceláriách v Starom Smokovci a v Tatranskej Lomnici, v Turistickom infocentre na Štrbskom Plese a v Mestskej informačnej kancelárii v Poprade. Rozprávkové putovanie je určené pre každé dieťa do

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Poprad sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

Pre informácie o aktuálnych otváracích hodinách kontaktuje priamo prevádzkovateľa (sekretariat@muzeumpp.sk)!
Pre informácie ohľadne potreby testov, či vstupov kvôli COVID-u kontaktuje priamo prevádzkovateľa (sekretariat@muzeumpp.sk)!

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?

Problém s komentárom?