V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Galérie

Tatranská galéria

1 komentár
vytlačiť
Tatranská galéria© Clemens

Otváracie hodiny

Po Ut St Št Pi So Ne
-Otvorené od 9:00 - 17:0013:00 - 17:00

Cenník

Deti do 6rDeti 6-15rŠtudenti Dospelí Rodinné vstupnéDôchodcoviaZŤP
1 €1 €3 € 5 € 8 €3 €1,50 €

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Marcin Berdyszak – Human weaknesses (Ľudské slabosti)

Marcin Berdyszak – Human weaknesses (Ľudské slabosti)

25. 3. 2024   -   2. 6. 2024

Tatranská galéria v Poprade si pre návštevníkov v rámci záverečnej fázy dlhodobého medzinárodného projektu ART&HOLOCAUST pripravila výstavu významného poľského umelca Marcina Berdyszaka. Jeho samostatná výstava s názvom Ľudské slabosti je prezentáciou autorových prác realizovaných za posledných desať rokov. Všetky realizácie sa týkajú boja súčasného človeka s plodmi jeho inteligencie, poznania, civilizácie. Od všadeprítomného konzumu a šialenstva v podobe prémie za nadbytok, cez vojenské akcie ako všadeprítomnú hrozbu až po súčasné vzdelávanie, ktoré tiež prispieva k takémuto postoju k druhým.

ArtKlub TG

19. 3. 2024   -   5. 5. 2024

Výstava zo sympózia maľby smaltom II.

Plagát Traja muži v člne – Anton + Juraj + Maximilián Čutek

Traja muži v člne – Anton + Juraj + Maximilián Čutek

19. 12. 2023   -   17. 3. 2024

Výstava predstavuje oblúk niekoľkých desaťročí jedinečného výtvarného diela rodiny Čutekovcov – Anton (starý otec), Juraj (syn) a Maximilián (vnuk) – ktorí ponúkajú silné autorské výpovede i medzigeneračné vzťahy v priereze ich sochárskej a maliarskej tvorby.

Plagát Anjel Vianoc 2023

Anjel Vianoc 2023

14. 12. 2023   -   29. 2. 2024

Tradičná výstava víťazných súťažných prác materských, základných, špeciálnych, základných umeleckých a stredných škôl na tému Anjel Vianoc 2023.
Výstava v Artklube.

Plagát Lucia Horáková – Silencio

Lucia Horáková – Silencio

7. 12. 2023   -   29. 2. 2024

Výstava mladej autorky venujúcej sa maľbe prírody v súznení s človekom v nej. Žije a tvorí v Poprade.

Plagát Adrián a Ida Harničár – Láska v tráve

Adrián a Ida Harničár – Láska v tráve

14. 5. 2024   -   30. 6. 2024

Autori tejto tématickej výstavy, Ida a Adrián Harničárovci sa venujú fotografovaniu prírody už niekoľko desaťročí. Obaja majú k prírode veľmi blízko, keďže v jej lone vyrastali a k láske k príde boli vedení rodičmi už od útleho detstva. Tvrdia, že v prírode stačí chodiť len s otvorenými očami a uvidíte množstvo zaujímavých vecí, od kvietkov, vtáčikov, zveri až po motýle a hmyz, ktoré sú vďačnou témou na zachytenie vzácnych okamihov diania v prírode.

3 € Dospelí
1 € Deti
Plagát Jan Hála - Maliar ľudu pod Tatrami

Jan Hála - Maliar ľudu pod Tatrami

14. 5. 2024   -   30. 6. 2024

Jan Antonín Hála (* 19. január 1890, Blatná – † 17. máj 1959, Važec) bol český maliar, kresliar, ilustrátor a dokumentarista folklóru, žijúci väčšinu života na Slovensku.

Narodil sa v rodine pekárskeho majstra Jana Hálu a Rozálie, rod. Černochovej v Blatnej na námestí č. 81.

Študoval na gymnáziu v Českých Budějoviciach a v roku 1909 na Filozofickej fakulte Karlovej univerzity, odbor história. Maliarstvo študoval najskôr v súkromnej maliarskej škole Ferdinanda Engelmüllera a v rokoch 1910 – 1915 na Akadémii výtvarných umení v Prahe v ateliéri pre figurálnu maľbu Maxa Pirnera.

3 € Dospelí
1 € Deti
Plagát Albrecht Dürer – norimberský renesančný umelec

Albrecht Dürer – norimberský renesančný umelec

6. 6. 2024   -   28. 7. 2024

Dürer nebol len maliarom, zaujímal sa aj o teóriu, neuspokojil sa iba s výtvarnou tvorbou. Zaujímali ho matematické zákonitosti, chcel vedieť, ako podľa matematických pravidiel vytvoriť krásu. Využil svoje matematické poznatky o kráse a proporciách vo výtvarnom umení, o geometrii a lineárnej perspektíve, architektúre a fortifikačných systémoch, či o ľudskom tele a zostavil do ucelených publikácií. Za základ si zobral ešte Vitruviove poznatky, ktoré doplnil o svoje vlastné pozorovania (preštudoval proporcie približne 300 ľudí). Nezaujímal ho ideál krásy ako taký, veril, že krása je v rôznosti a jeho poznatky mali slúžiť k tomu, aby umelec dokázal vytvoriť krásne obrazy.

3 € Dospelí
1 € Deti
Plagát Marián Komáček – S Dürerom na cestách

Marián Komáček – S Dürerom na cestách

6. 6. 2024   -   28. 7. 2024

Autor v Tatranskej galérii vystavuje po prvýkrát. V rozsiahlych priestoroch predstaví prierez svojej tvorby, s dôrazom na diela inšpirované Albrechtom Dürerom, ale aj najnovšie veľkoformátové farebné akrylové kompozície. Výstava Komáčka, pod názvom s Dürerom na cestách, je desiatym výstavným zastavením a podľa jeho slov zatiaľ posledným. Projekt začínal na hrade Červený Kameň, ktorého história je prepojená s osobnosťou Dürera a rodinou Fugerovcov. Odtiaľ pokračoval do mnohých iných miest na Slovensku aj v zahraničí. Komáček sa s tvorbou Dürera po prvýkrát stretol ešte na strednej škole, keď mu Gabriel Štrba venoval monografiu o Dürerovi.

3 € Dospelí
1 € Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Poprad sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

Pre informácie o aktuálnych otváracích hodinách kontaktuje priamo prevádzkovateľa (tatragaleria@tatragaleria.sk)!
Pre informácie ohľadne potreby testov, či vstupov kvôli COVID-u kontaktuje priamo prevádzkovateľa (tatragaleria@tatragaleria.sk)!
24. 8. 2021
Anonymný užívateľ

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?

Problém s komentárom?