V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Poprad - erb

Poprad

Mesto Poprad© Ľuboš Pitoňák
Mesto Poprad© Mik Poprad
Mesto Poprad© Roman Šimko
Mesto Poprad© Ľuboš Pitoňák
Mesto Poprad© Richard Gerenyi
Mesto Poprad
Prvá zmienka Rozloha Počet obyvateľov Nadmorská výška
rok 1256 63,11 km² 50 998 672 m n. m.

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Legendarium 2023 - Hravé leto

15. 6. 2023   –   15. 9. 2023 Podtatranské múzeum v Popradeviac informácií

Ôsmy ročník kampane Krajskej organizácie cestovného ruchu Severovýchod Slovenska nesie nemennú myšlienku, ktorou je propagácia Prešovského samosprávneho kraja a motivácia rodín s deťmi k jeho objavovaniu. Účastníci kampane získavajú z navštívených miest v prírode nálepky, v rôznych kultúrnych zariadeniach v kraji zbierajú za návštevu pečiatky. Brožúra LEGENDARIUM bude plná príbehov a lokalít, ku ktorým sa viaže určitá legenda. Motiváciou je aj záverečné žrebovanie o zaujímavé ceny.

Plagát Andor Borúth (1873 – 1955) – Výber z tvorby

Andor Borúth (1873 – 1955) – Výber z tvorby

22. 6. 2023   –   10. 9. 2023 Tatranská galéria

Za najhodnotnejšie diela z Borúthovej portrétnej tvorby sa považujú podobizne členov vlastnej rodiny a množstvo autoportrétov. Obrazy, ktoré maľoval z osobného záujmu, sú na rozdiel od objednávkových portrétov bezprostredným zachytením momentálnej nálady. Ďalším tematickým okruhom sú portréty ľudových typov, najčastejšie starých mužov z dedín v tatranskom podhorí. Nezaujíma k nim sociálno-kritický, ani etnografický postoj, priťahujú ho iba ako zaujímavé typy tvárí.

Plagát Yaro M. Kupčo – Moja Európa

Yaro M. Kupčo – Moja Európa

22. 6. 2023   –   10. 9. 2023 Tatranská galéria

Výstava fotografií zo všetkých krajín EÚ, ktoré Yaro M. Kupčo osobne prešiel a nafotil na klasický fotoaparát.

Plagát Architektúra – ukazovateľ kultúry

Architektúra – ukazovateľ kultúry

26. 5. 2023   –   3. 9. 2023 Tatranská galéria

Tematické výstavy venované architektúre v rámci projektu Hry s umením 2023:

Arata Isozaki (Japonsko) – laureát Pritzkerovej ceny, výstava v spolupráci s Kabinetom architektúry v Ostrave

Veže do neba, výstava v spolupráci s Bibianou Medzinárodný dom umenia v Bratislave

150 rokov Uhorského karpatského spolku

10. 8. 2023   –   30. 8. 2023 Podtatranské múzeum v Poprade

Jubilejná výstava pri príležitosti 150. výročia založenia Uhorského karpatského spolku približuje plnenie základných úloh spolku v cestovnom a turistickom ruchu, v oblasti vedeckej a kultúrnej práce.

Tatranské rozprávkové putovanie

1. 6. 2023   –   31. 10. 2023 Podtatranské múzeum v Poprade

Počas Tatranského rozprávkového putovania sprevádzajú deti tri lesné rozprávkové postavičky Lomnička Kvetinková, Ochranko Tatranský a Smrečinka Lesná. Zaujímavo im predstavujú jednotlivé lokality Vysokých Tatier pomocou rozprávok a dopĺňajú ich hádankami a rôznymi zaujímavými úlohami, vďaka ktorým deti lepšie spoznajú jedinečný región Vysokých Tatier. Splnením najdôležitejšej úlohy – získaním indícií a ich zaznamenaním do tajničky na mape, ktorá tvorí dvojstranu denníka a ukrýva zaujímavú ..... a to už je tajomstvo, môžu získať Certifikát dobrodruha, ktorý im bude vydaný v Tatranských informačných kanceláriách v Starom Smokovci a v Tatranskej Lomnici, v Turistickom infocentre na Štrbskom Plese a v Mestskej informačnej kancelárii v Poprade. Rozprávkové putovanie je určené pre každé dieťa do

4 € Dospelí
2 € Deti
Plagát U - Points / Utilitárne body regiónu Spiš (utility – urban – unique)

U - Points / Utilitárne body regiónu Spiš (utility – urban – unique)

12. 7. 2023   –   15. 10. 2023 Podtatranské múzeum v Poprade

Výskumný projekt Galérie umelcov Spiša, kultúrneho zariadenia Košického samosprávneho kraja, pod názvom U-POINTS / Utilitárne body regiónu Spiš (utility – urban – unique) po prvýkrát prináša ucelený súpis sochárskych realizácií vo verejnom priestore na území regiónu Spiš s komplexnou fotodokumentáciou, definovaním ich lokácie a prisúdením autorstva.

4 € Dospelí
2 € Deti
Plagát Ľan – rastlina mnohých podôb

Ľan – rastlina mnohých podôb

14. 9. 2023   –   3. 12. 2023 Podtatranské múzeum v Poprade

Výstava „Ľan - rastlina mnohých podôb“ je výstupom druhej etapy interdisciplinárneho projektu s názvom Rastlina mnohých podôb alebo tradično-netradičný pohľad na ľan. Prezentácia výsledkov vo forme výstavy má ambíciu predstaviť etnologický a botanický pohľad na ľan (odborne rod Linum). Koncepcia výstavy pozostáva z dvoch vzájomne sa prelínajúcich a dopĺňajúcich rovín, ktoré ponúkajú ucelený zážitok z poznávania tradičného života našich predkov a biologickej rozmanitosti rastlinnej ríše.

4 € Dospelí
2 € Deti
Plagát Juraj Bartusz – Rytmy a gestá

Juraj Bartusz – Rytmy a gestá

31. 8. 2023   –   15. 10. 2023 Tatranská galéria

Tatranská galéria v Poprade prináša jubilejnú výstavu prof. Juraja Bartusza (1933), významného slovenského intermediálneho umelca. Výstava je zameraná na jeho aktuálnu tvorbu za posledné desaťročie (po roku 2010) a uprednostňuje dve nosné paralelné línie – geometrické štruktúry a akčné expresívne polia, čo je vyjadrené aj v názve výstavy Rytmy a gestá.

Juraj Bartusz za svoje dlhoročné tvorivé obdobie (od začiatku 60. rokov minulého storočia) dokázal popri rozličných mediálnych presahoch (socha, maľba, performance, video, inštalácie) udržať výtvarnú integritu a silu výpovede. Nosnú platformu 3D realizácií tvoria početné práce zo série „Architikony“ (2019 – 2022). Ide o drevené zväčša vertikálne konštrukcie, ktoré vytvárajú novopostavené vertikálne pomníky, vrstvenia, architektúry.

3 € Dospelí
1 € Deti
Plagát František Žoldák – Výber z tvorby

František Žoldák – Výber z tvorby

5. 9. 2023   –   29. 10. 2023 Tatranská galéria

Výstava v Artklube Tatranskej galérie pri príležitosti životného jubilea autora, 80. narodenín, predstavuje prierez jeho tvorbou – ponúka rôzne témy, žánre a výtvarné techniky.

3 € Dospelí
1 € Deti

Výlety v okolí mesta Poprad zobraziť viac

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s mestom Poprad?