V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Múzeá

Múzeum rusínskej kultúry

0 komentárov
vytlačiť
Múzeum rusínskej kultúry© SNM Múzeum rusínskej kultúry

Otváracie hodiny otvorené do 15:00

Po Ut St Št Pi So Ne
Otvorené od 9:30 - 15:00-

Cenník 3 € Dospelí      1,50 € Deti (6-15 rokov)

Deti do 6rDeti 6-15r, študenti Dospelí Rodinné vstupnéDôchodcoviaZŤP
zdarma1,50 € 3 € 7,50 €1,50 €zdarma

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Dubayovci - Anna a jej deti

4. 6. 2021   –   4. 10. 2021

Výstava zahŕňa výber z tvorby Michala a Oresta Dubayových, najstaršieho a najmladšieho zo siedmich súrodencov, ale aj osobné veci a ocenenia všetkých siedmich súrodencov a artefakty a publikácie z tvorby ich detí a vnukov a vnučiek.

Vladimír Ganaj - Vzťahy

28. 8. 2020   –   30. 9. 2020

Vladimír Ganaj absolvoval štúdium na Akadémii umení v Banskej Bystrici pod vedením prof. Stanislava Balka. Umelec siaha po tradičných maliarských žánroch, predovšetkým po figurách, interiérových výsekoch a zátišiach, pri ktorých jeho avandgardný prístup a koncepcia premeny videnej reality súzvuči s tým, čo v sebe veci, priestory a ľudská spoločnosť ukrýva.

Štvrťstoročie spolu, Československo a Podkarpatská Rus

5. 3. 2019   –   15. 7. 2019

Výstava reprezentuje časový úsek spoločných dejín – 25 rokov, ukážku premenlivosti správy územia Podkarpatskej Rusi a jej vplyvu na každodenný život, na pozadí štátotvorných historických udalostí vzniku a existencie prvej Československej republiky. V máji 2019 si pripomíname 100 rokov od hlasovania Centrálnej rusínskej národnej rady v Užhorode za pripojenie územia Podkarpatskej Rusi k Československu.

Plagát Letopisy

Letopisy

6. 11. 2018   –   31. 1. 2019

Výstava originálnych diel je ojedinelou svojho druhu, pretože cez prizmu starobylého ruského mesta Suzdaľ, perly stredovekého Ruska, sú ukázané najväčšie medzníky nielen dejín Ruska, ale tiež mnoho zo spoločných dejín všetkých slovanských národov: od táboriska pravekého človeka až po 60. roky minulého storočia, od Krstu Ruska, až po prvý let človeka – Jurija Gagarina – do vesmíru. Na týchto umeleckých dielach je zachytené aj dedičstvo veľkého ruského vodcu, svätého Alexandra Nevského, či nešťastie, ktoré priniesla Vláda samozvancov (zvaná tiež Obdobie Smuty).

Plagát Vianočné tradície u Rusínov

Vianočné tradície u Rusínov

18. 12. 2018   –   31. 1. 2019

Atmosféru Vianoc dotvorí výzdoba, stromček a zvukové nahrávky s vianočnou tematikou. Pri tejto príležitosti múzeum každoročne organizuje vianočné stretnutia s kultúrnym programom, ktorý priblíži rusínske vianočné zvyky a tradície z rôznych lokalít severovýchodného Slovenska. Program spestrí vystúpenie folklórnej skupiny žien zo Šarišského Jastrabia – účastníčiek televíznej súťažnej šou Zem spieva.

Cesta k cieľu

1. 11. 2021   –   30. 9. 2023

Výber z tvorby Zuzany Osavčukovej. Výstava je realizovaná pri príležitosti darovania výtvarných diel autorky jej manželom Emilom Osavčukom do zbierkových múzea.

3 € Dospelí
1,50 € Deti

Lemkovia

3. 3. 2022   –   30. 5. 2022

Výstava venovaná 75. výročiu Akcie Visla – najväčšej povojnovej tragédii Lemkov v Poľsku a Nikiforovi, svetoznámemu lemkovskému insitnému maliarovi, ktorého v rámci tejto akcie trikrát deportovali z rodnej Lemkoviny, no nezlomný maliar sa trikrát vrátil do rodnej Krynice.

3 € Dospelí
1,50 € Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Prešov sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

Pre informácie o aktuálnych otváracích hodinách kontaktuje priamo prevádzkovateľa (mrk@snm.sk)!
Pre informácie ohľadne potreby testov, či vstupov kvôli COVID-u kontaktuje priamo prevádzkovateľa (mrk@snm.sk)!

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?

Problém s komentárom?