V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Múzeá

Novohradské múzeum a galéria

0 komentárov
vytlačiť
Novohradské múzeum a galéria© luki v

Otváracie hodiny

Po Ut St Št Pi So Ne
Otvorené od 8:00 - 16:00-14:00 - 17:00

Cenník

Deti do 6rDeti 6-15r, študenti Dospelí Dôchodcovia, ZŤP
zdarma0,50 € 1 € 0,50 €

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát 35. Medzinárodné keramické sympózium Lučenec - Kalinovo 2023

35. Medzinárodné keramické sympózium Lučenec - Kalinovo 2023

8. 8. 2023   -   24. 9. 2023

Účastníci 35. ročníka zastupujú rôzne generácie umelcov reprezentujúcich rozličné prístupy v spracovávaní vizuálnych vnemov a v používaní keramiky ako umeleckého média. Tu vytvorené diela teda preukazujú značnú rôznorodosť. Zastúpené sú keramické objekty, skladačky, sochy vytvorené asamblážou (použitím viacerých materiálov a predmetov), ale aj inštalácie. Tak ako vždy, aj teraz je ich neoddeliteľnou zložkou génius loci kalinovského závodu a jeho prostredia.

Plagát Ohlasy secesie v Novohrade II.

Ohlasy secesie v Novohrade II.

9. 6. 2023   -   6. 8. 2023

Cieľom výstavy Ohlasy secesie v Novohrade II. je ukázať návštevníkom kolekciu secesných predmetov z prelomu 19. a 20. storočia, ktoré sa podarilo zachovať v zbierkach NMG. Aktuálna výstava nadväzuje na úspešnú výstavu z roku 2008 venovanú obdobiu secesie, doplnenú o nové predmety, ktoré NMG nadobudlo počas 15 rokov od jej konania. Lučenec predstavoval na prelome storočí mesto s veľkým potenciálom, ktoré zažívalo rozmach v oblasti hospodárskej, priemyselnej, ale aj kultúrnej či spoločenskej.

Syseľ

23. 2. 2023   -   15. 4. 2023

Výstava Syseľ predstaví spôsob života jedného z najfotogenickejších hlodavcov. Prostredníctvom fotografií a dermoplastických preparátov spoznáte stavbu jeho tela, spôsob života, vzťah s ľuďmi, jeho domov a ostatné druhy živočíchov a rastlín, s ktorými zdieľa jeden životný priestor.

Plagát XIV. Trienále akvarelu

XIV. Trienále akvarelu

15. 12. 2022   -   15. 2. 2023

Novohradské múzeum a galéria v Lučenci od roku 1983 pravidelne usporadúva medzinárodnú súťažnú prehliadku súčasnej akvarelovej tvorby Trienále akvarelu. Je to jediné podujatie na Slovensku, ktoré sa zameriava na súčasnú akvarelovú tvorbudomácich a zahraničných umelcov. Podujatie nadväzuje na tradície akvarelovej tvorbyautorov, ktorí žili a tvorili na území Novohradu. Jej cieľom je oboznámiť verejnosť s aktuálnymi trendmi a výsledkami v tejto výtvarnej technike a zároveň podnetne pôsobiť na vzbudenie záujmu o akvarelovú maľbu u súčasných autorov.

Plagát Martina Pilcerová: Slnečný pútnik

Martina Pilcerová: Slnečný pútnik

25. 10. 2022   -   11. 12. 2022

Autorská výstava rodáčky z Lučenca Martiny Pilcerovej, ktorá sa venuje vedecko-fantastickým ilustráciám, maľuje obaly kníh slovenských aj svetových autorov, karty pre spoločnosti vydávajúce zberateľské kartové hry, kde najznámejšou je Magic: the Gathering a venuje sa tiež vizuálnym návrhom pre zahraničné filmové projekty. Výstava bude predstavovať celkový prierez tvorby ilustrácií a voľnej tvorby autorky za posledných 30 rokov jej pôsobenia.

Plagát Básnik s ohnivou dušou – Petőfi v Lučenci

Básnik s ohnivou dušou – Petőfi v Lučenci

21. 4. 2023   -   22. 10. 2023

2023 je rokom 200. výročia narodenia svetoznámeho maďarského básnika slovenského pôvodu, revolucionára Sándora Petőfiho. Vďaka tomu tento rok je bohatý na programy, výstavy a iné kultúrne aktivity viažuce sa k básnikovi. Keďže Petőfi precestoval vtedajšie Uhorsko, sotva sa nájde také miesto, ku ktorému sa neviaže nejaká spomienka na básnika.

1 € Dospelí
0,50 € Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Lučenec sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

Pre informácie o aktuálnych otváracích hodinách kontaktuje priamo prevádzkovateľa (info@nmg.sk)!
Pre informácie ohľadne potreby testov, či vstupov kvôli COVID-u kontaktuje priamo prevádzkovateľa (info@nmg.sk)!

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?

Problém s komentárom?