V okolí zobraziť viac

Miesta a výlety
Ubytovanie

Predpoveď počasia

Múzeá

Poštové múzeum

0 komentárov
vytlačiť
Poštové múzeum© Poštové múzeum
Poštové múzeum© Poštové múzeum
Poštové múzeum© Poštové múzeum
Poštové múzeum© Roman Kiss

Otváracie hodiny dnes zatvorené

Po Ut St Št Pi So Ne Posledný vstup
Otvorené od 8:00 - 16:00-15:30

Cenník 1 € Dospelí      0,50 € Deti (6-15 rokov)

Deti do 6rDeti 6-15r, študenti Dospelí DôchodcoviaZŤP
0,50 €0,50 € 1 € 0,50 €zdarma

Udalosti zobraziť predchádzajúce

Plagát Výstava CITIUS, ALTIUS, FORTIUS /Olympijské motívy vo filatelii

Výstava CITIUS, ALTIUS, FORTIUS /Olympijské motívy vo filatelii

25. 7. 2022   –   27. 10. 2022 viac informácií

Heslom novodobých olympijských hier a zároveň aj názvom spoločnej výstavy Slovenskej pošty, a. s., Poštového múzea a Slovenského olympijského a športového výboru - Slovenského olympijského a športového múzea je „Citius, altius, fortius“, čo po slovensky znamená rýchlejšie, vyššie, silnejšie. Výstava prináša chronologický prehľad doteraz vydaných československých a slovenských poštových známok s olympijskou tematikou. Od roku 2004 k nim Slovensko pravidelne vydáva aj poštové známky k paralympijským hrám. Okrem nich návštevníkom predstaví aj prvé olympijské známky z Grécka vydané v roku 1896 a maskotov olympijských hier. Ďalšia časť výstavy prezentuje ukážky súťažných výtvarných návrhov poštových známok študentov Akadémie umení v Banskej Bystrici na tému Európskeho olympijského festivalu

Plagát Výstava: 5P Rudolfa Cigánika  / 5 portrétov slovenských osobností v známkovej tvorbe

Výstava: 5P Rudolfa Cigánika / 5 portrétov slovenských osobností v známkovej tvorbe

25. 2. 2022   –   30. 6. 2022 viac informácií

Akademický maliar Rudolf Cigánik sa po 11 rokoch vracia do priestorov Poštového múzea. Okrem známkovej tvorby sa venuje medailérstvu, voľnej grafike, maľbe, knižnej ilustrácii a príležitostne aj sochárskej tvorbe. Tentoraz predstaví autorskú výstavu 5P Rudolfa Cigánika s podtitulom 5 portrétov slovenských osobností v známkovej tvorbe.
Stvárňuje na nej významné slovenské osobnosti kultúrneho a spoločenského života v unikátnom prevedení. Portréty multiinštrumentalistu Mariána Vargu, šansonierky Hany Hegerovej, básnika Milana Rúfusa, výtvarníka Kolomana Sokola a špiónky, členky protifašistického odboja Beatrix Čelkovej sú spracované formou oceľorytiny v kontraste so zväčšeninami ryteckej rozkresby. V návštevníkovi tak vytvárajú ilúziu pracovnej plochy, s ktorou autor pracuje pod lupou.

Plagát Výstava "Pošta a poštár: Eugen Zental v poštových službách 1906 - 1948"

Výstava "Pošta a poštár: Eugen Zental v poštových službách 1906 - 1948"

24. 9. 2021   –   10. 1. 2022 viac informácií

Volal sa Eugen (Jenö) Zental (Zentál) a od roku 1906 až do roku 1948 bol 42 rokov poštárom, presnejšie poštovým úradníkom. V poštových službách zažil tri rôzne politické režimy, cisársku Rakúsko-uhorskú monarchiu, demokratické Československo, ako aj vojnovú Slovenskú republiku. Výstava Pošta a poštár: Eugen Zental v poštových službách 1906 – 1948 prináša príbeh pracovného života poštového úradníka z 1. polovice 20. storočia. Jeho pôsobenie v poštových službách je návštevníkom výstavy sprostredkované cez rozmanité písomné dokumenty, osobné predmety a fotografie. Výstava má ambíciu vzdať hold tisícom ďalších poštových zamestnancov, ktorí celé storočia vytvárali a aj v súčasnosti tvoria históriu pošty na území Slovenska, práve prostredníctvom konkrétneho životného príbehu Eugena Zentala.

Výstava Pošta s vôňou Vianoc

13. 11. 2020   –   29. 1. 2021

Výstava s názvom Pošta s vôňou Vianoc predstavuje symboliku Vianočných sviatkov predstavenú prostredníctvom motívov a výtvarných návrhov slovenských poštových známok zo zbierok Poštového múzea v Banskej Bystrici, doplnená výberom pohľadníc zo súkromnej zbierky zberateľa Alexandra Urminského a tematicky vyselektovanými známkami zo sveta. Časť výstavy je venovaná projektu Vianočná pošta, ktorá je spätá s detskou súťažou o najkrajšiu vianočnú kresbu. Deti môžu vhodiť svoju vianočnú kresbu do špeciálnej schránky a najkrajšia, ktorú zvolí odborná porota, bude námetom budúcoročnej vianočnej emisie.

Plagát Výstava Poštové múzeum 2000 - 2020

Výstava Poštové múzeum 2000 - 2020

10. 3. 2020   –   20. 10. 2020 viac informácií

Výstava je opäť otvorená! Návštevníkom priblíži obdobie predchádzajúce vzniku múzea od založenia Dokumentačného centra spojov a jeho prvej výstavy v roku 1985 v Bratislave, cez zložité obdobie sťahovaní a hľadania vyhovujúcich priestorov až po jeho presťahovanie do Banskej Bystrice.

Plagát Peter Uchnár: Plocha – Priestor – Príbeh

Peter Uchnár: Plocha – Priestor – Príbeh

9. 2. 2023   –   14. 5. 2023

Výstava bude pre verejnosť otvorená od 10. 2. 2023 do 14. 5. 2023 a to na dvoch miestach v Banskej Bystrici. Ilustrácie, maľby, grafiky a voľnú tvorbu si môžete pozrieť vo výstavných priestoroch Thurzovho domu a známkovú tvorbu budete mať možnosť vidieť v priestoroch Poštového múzea.

1 € Dospelí
0,50 € Deti

Info o doprave zobraziť na mape

Verejná doprava

V meste Banská Bystrica sa nachádza vlaková aj autobusová stanica alebo zastávka.

Komentáre a hodnotenia

Pre informácie o aktuálnych otváracích hodinách kontaktuje priamo prevádzkovateľa (muzeum@slposta.sk)!
Pre informácie ohľadne potreby testov, či vstupov kvôli COVID-u kontaktuje priamo prevádzkovateľa (muzeum@slposta.sk)!

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s miestom?

Problém s komentárom?