Podobné články

Popod Klenovský Vepor na Salaš Zbojská
Cyklopotulky Horehroním
Zákľuky cez Čierny Balog a Sihlu
Náučný chodník Hradová
Do stredu Slovenska na Hrb

Viac od autora

Bike & E-bike tour Horehroním
Výhľady nad Breznom z Kabátovej
Náučný chodník Sama Chalupku
Do stredu Slovenska na Hrb
Popod Klenovský Vepor na Salaš Zbojská

Kyslíková dráha alebo Chodník zdravia je 1,5 km dlhý lesný chodník na okraji mesta Brezno.

Turistika a cyklopotulky

Kyslíková dráha pri Brezne

Región Horehronie
0 komentárov
vytlačiť

Kyslíková dráha alebo tiež Chodník zdravia je 1,5 km dlhý lesný chodník na okraji mesta Brezno. Počas prechádzky si môžete precvičiť svoju koordináciu, zmysly a správne dýchanie a očaria vás aj krásne výhľady na mesto Brezno.


Lesný chodník zdravia s deviatimi zastaveniami sa nachádza v areáli prímestského lesíka, v doline Lazná v Brezne nad nemocnicou, v ochrannom pásme Národného parku Nízke Tatry. Chodník zdravia harmonizuje telo a dušu cez spojenie pohybu a relaxácie. Počas prechádzky dráhou sa môžete na jednotlivých stanovištiach umiestnených  na samorastoch dozvedieť ako funguje správne pohybové a dychové cvičenie.


Na trase dráhy nájdete niekoľko zdrojov vody - prameň Márie, Juraja a Heleny, Martinov prameň, Jozefov prameň a Štefanov prameň. Celkom 30 studničiek vybudoval a udržiaval Štefan Libič, ktorý ich pre ďalšie generácie odovzdal prostredníctvom Červeného kríža. Vďaka pánovi Libičovi mnoho ľudí pozná tieto pramene práve ako pramene uja Libiča. Chodník zdravia dokonca denne využíva množstvo športovcov i rekreantov. Ak sa chcete k nim pridať, neváhajte, zastavte sa v Brezne a strávte chvíľku relaxu počas prechádzky chodníčkami určenými hlavne na oddychové prechádzky v lone prírody.

Komentáre a hodnotenia

Pre informácie o aktuálnych otváracích hodinách kontaktuje priamo prevádzkovateľa!

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.

Problém s komentárom?