Podobné články

Vrch Klenovský Vepor
Do stredu Slovenska na Hrb
Výhľady nad Breznom z Lúčok
Náučný chodník zbojníka Jakuba Surovca v Čertovej tiesňave
Popod Klenovský Vepor na Salaš Zbojská

Viac od autora

Výhľady nad Breznom z Kabátovej
Kráľovské mesto Brezno
Zima na Horehroní
Náučný chodník Voniaca
Vrch Klenovský Vepor

Kyslíková dráha alebo Chodník zdravia je 1,5 km dlhý lesný chodník na okraji mesta Brezno.

Turistika a cyklopotulky

Kyslíková dráha pri Brezne

Región Horehronie
0 komentárov
vytlačiť

Kyslíková dráha alebo tiež Chodník zdravia je 1,5 km dlhý lesný chodník na okraji mesta Brezno. Počas prechádzky si môžete precvičiť svoju koordináciu, zmysly a správne dýchanie a očaria vás aj krásne výhľady na mesto Brezno.


Lesný chodník zdravia s deviatimi zastaveniami sa nachádza v areáli prímestského lesíka, v doline Lazná v Brezne nad nemocnicou, v ochrannom pásme Národného parku Nízke Tatry. Chodník zdravia harmonizuje telo a dušu cez spojenie pohybu a relaxácie. Počas prechádzky dráhou sa môžete na jednotlivých stanovištiach umiestnených  na samorastoch dozvedieť ako funguje správne pohybové a dychové cvičenie.


Na trase dráhy nájdete niekoľko zdrojov vody - prameň Márie, Juraja a Heleny, Martinov prameň, Jozefov prameň a Štefanov prameň. Celkom 30 studničiek vybudoval a udržiaval Štefan Libič, ktorý ich pre ďalšie generácie odovzdal prostredníctvom Červeného kríža. Vďaka pánovi Libičovi mnoho ľudí pozná tieto pramene práve ako pramene uja Libiča. Chodník zdravia dokonca denne využíva množstvo športovcov i rekreantov. Ak sa chcete k nim pridať, neváhajte, zastavte sa v Brezne a strávte chvíľku relaxu počas prechádzky chodníčkami určenými hlavne na oddychové prechádzky v lone prírody.

Komentáre a hodnotenia

Odber noviniek

Pravidelné informácie o nových udalostiach, zaujímavých výletoch a článkoch.